Zestaw

From IcehouseOrg
Jump to: navigation, search

Piramidki sprzedawane są w paczkach po piętnaście sztuk, z czego pięć sztuk jest dużych (oznaczone trzema kropkami), pięć średnich (dwie kropki) i pięć małych (jedna kropka). W takim też układzie wykorzystywane są w większości gier. Organizacja piramidek pod względem koloru nie jest jednak jednolita. Wyróżniamy tutaj dwa układy, Kolor i Zestaw Treehouse.

Kolor

Inne nazwy to Stash, Icehouse Stash, niekiedy Icehouse Set. W jednej tubie znajduje się piętnaście piramidek w jednym kolorze ze standardowym podziałem na trzy wielkości (5,5,5). Do roku 2006 wszystkie piramidki firmy Looney Labs były sprzedawane w takich układach. Obecnie dostępny jest tylko jeden taki zestaw w kolorze różowym (kolor nawiązuje do walki z rakiem piersi, część zysków ze sprzedaży zestawów przeznaczana jest na ten cel).


Zestaw Treehouse

W języku angielskim Treehouse Set. Obecnie stosowany w sprzedaży układ kolorów. W jednej tubie znajduje się piętnaście piramidek w pięciu różnych kolorach. Dla danego koloru w zestawie znajdują się trzy piramidki w trzech różnych rozmiarach. Zestawy Treehouse dostępne są w palecie Rainbow (kolor czerwony, żółty, zielony, niebieski i czarny) oraz Xeno (kolor biały, pomarańczowy, fioletowy, błękitny i bezbarwne).


Popularną praktyką jest kupowanie pięciu zestawów Treehouse i segregowanie piramidek według koloru. W ten sposób można mieć pięć różnych Kolorów.

Jeżeli w regułach gry nie ma wzmianki o zestawie Treehouse, zatem najprawdopodobniej chodzi o Kolor.

Pink.jpeg
Zestaw piętnastu różowych piramidek oferowany przez Looney Labs.

Rainbow.jpeg
Zestaw piętnastu piramidek w palecie Rainbow oferowany przez Looney Labs.